Nükleer savaşın medeniyeti yıkmasından 97 yıl sonrasında geçen yeni bilim kurgu dizisi The 100’den Fragman!

The 100, nükleer bir savaşın medeniyeti yıkmasından 97 yıl sonra geçen yeni bir bilim kurgu dizisi. Kass Morgan tarafından yazılan aynı isimli basılmak üzere olan romana dayanıyor. Resmi fragmanını aşağıdan izleyelim:


THE 100
Özet:
“Gelecekte insanlar Dünyanın toksik atmosferinin üzerinde gezinen şehir benzeri uzay gemilierinde yaşamaktadır. Kimse, uzun zaman önce terk edilmiş gezegenin ne zaman yeniden yaşanabilir olacağını bilmemektedir. Ancak azalan kaynaklar ve büyüyen nüfus ile karşı karşıya olan hükümet liderleri çok geç olmadan memleketi ele geçirmek zorunda olduklarını bilirler.
Şimdi, yüz çocuk suçlu, Dünyayı yeniden kolonileştirmek üzere riskli bir göreve yollanmaktadır. Zor bir iniş kazasından sonra gençler, yalnızca uzaydan gördükleri vahşi şekilde güzel gezegene varır. Bu bakımsız yeni dünyanın tehlikeleri ile karşılaşan gençler, deneyimsiz bir topluluk yaratmaya çalışmaktadır. Ancak geçmişleri ve gelecek ile ilgili belirsizlik peşlerindedir. Hayatta kalmak için güvenmeyi ve hatta sevmeyi yeniden öğrenmelidirler.”

Orada ne olacağı konusunda fikirleri yoksa, o zaman robotları ve yüksek eğitimli askerleri göndermek, bir avuç çocuk suçluyu göndermekten daha zekice bir hareket olurdu. Ama sanırım Dünyaya mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yeniden kök salabilmek için gençlerin tavşan gibi işe koyulacağını umuyorlar…

Youtube’da da yayınlanan dizi ile ilgili harika ve zeki bir alıntı:

“Ah, CW. Gençlerin 20 moda modeli gibi göründüğü yer. Kanada gibi görünen ağır radyasyonlanmış dünyada bile böyleler.

Youtube kullanıcısı DravenUK

İşte öngösterim klibi:


The 100 – 100 yıl sonra Dünyaya inen ilk insan olmak nasıl bir duygu?

Dizi, ara sezonda CW’de yayınlanmaya başlayacak.
:)