İskoçyalı Filmi

Highlander MovieRussel Mulcahy tarafından yönetilen, Christophe Lambert ve Sean Connery’nin başrolleri paylaştığı 1986 yapımı İskoçyalı filmini hatırlıyor musunuz? Birisi kalıncaya kadar birbirinin kellesini uçuran bir grup ölümsüz ile ilgili bir filmdi.Summit Entertainment bu filmin yeni bir versiyonunu yapmayı planlıyor.

İskoçyalı Fragman

Senaris Melissa Rosenberg (Alacakaranlık’ın da yapımcısı) bu yeni İskoçyalı filmi için görevlendirildi. Yönetmen Justin Lin’in (Hızlı ve Öfkenin yönetmeni)projeyi yöneteceği ve Neal H. Moritz’nde yapımcılığını üstleneceği bildirildi.

Konu:
“İskoçya’da kendisi gibi diğerlerine karşı ayakta kalmak için düellolara girişilen yüzyıllar sonrasında, Connor MacLeod, önemli bir İskoç kılıç ustası,acımasız bir barbar ve efsanevi ödülün peşinde olan kendi soyundan son kişiyle karşı karşıya gelmelidir.”

İskoçyalı filminin uzun zamanlı yapımcıları Summit Entertainment ve Peter Davis şöyle konuştu:

“Bu önemli filmin yeni versiyonunu yaptığımız için kendimizi çok özel hissediyoruz. Neal ve Justin, eğlenceli ve heyecanlı bir gişe rekoru kıracak filme ulaşabileceklerini birkez daha kanıtladılar.”

Patrick Wachsberger,
Summit Entertainment Eşbaşkanı

“Justin ve Neal heyecan verici bir yönetmen/yapımcı takımı. İskoçyalı Efsanesi’ne tamamen saygı duyarak dinamik film yaratacaklarına eminim.”

Peter Davis,
Davis-Panzer Productions


Orjinal İskoçyalı filminin fragmanı:


İSKOÇYALI

İlk çıktığında orjinal İskoçyalı’nın tam bir hayranıydım. Ama geçen sene tekrar izlediğimde aynı etkiyi yaratmadı: hala hikaye etkileyici,ancak konu ve hislerin filme aktarımı sığ. Bu nedenle tekrar yapılmasının sadece herşeyin modernize edilmesinin güzel olacağı kanaatindeyim.

Ancak Melissa Rosenberg’in katılımı konusunda ne diyeceğimi bilemiyorum: İskoçyalı filmini genç kitle için aşırı duygusal bir yapıma mı dönüştürecekler? Umarım yapmazlar…

Her neyse, yeni İskoçyalı filmi hakkında daha fazla bilgi için bizi takip edin!
:)