İlk Aşk, İlk Dans Filmi

İlk Aşk, İlk Dans Filmi - İlk Aşk, İlk Dans Tekrar ÇekimLionsgate, Jennifer Grey ve Patrick Swayze başrollü 1987 yapımı kült film İlk Aşk, İlk Dans’ın yeniden çekimini yaptıklarını duyurdu. Kareograficilikten yönetmenliğe dönen Kenny Ortega yeni İlk Aşk İlk Dans filmini yönetecek. Çaylak biri değil: orjinal filmin kareografisini yapmış olması dışında, ilk iki High School Müzikali ve Michael Jackson performansı This İs İt filmlerini de yönetti. Sanırım Yönetmen Kenny Ortega İlk Aşk İlk Dans’ın tekrar çekimi için mantıklı bir seçim.

İlk Aşk, İlk Dans Fragman

Lionsgate’den Joe Drake’in birkaç sözü:

“Şaşırtıcı şekilde ilk filmin üstünden 25 yıl geçmiş, ama hayranları hala çok fazla, bir yapımla bu kadar içli dışlı olmak onlar için çok önemli. İnanıyoruz ki bu hikayenin modernize edilip tekrar beyaz perdeye taşınması için daha iyi bir zamanlama olamaz ve Kenny Ortega filmi yöneteceği için gururluyuz.”

Joe Drake


ve yönetmen Kenny Ortega’dan bir kaç cümle:

“İlk Aşk İlk Dans’ı yönetme fırsatı benim için eve dönmek gibi. 60larda dans pistlerinde büyümek kendimi bir birey ve sanatçı olarak tanımlamama çok yardımcı oldu. Yeni jenerasyon için İlk Aşk İlk Dans filmini beyaz perdeye taşıyacak büyük ve yaratıcı bir takım ve heyecan verici bir oyuncu kadrosu yaratmayı dört gözle bekliyorum. Patrick Swayze Gene Kelly olarak filmlerde erkeklerin dans edebileceği bar oluşturdu, Fred Astaire ise ondan önce yaptı. İnanıyorum ki nereye baksanız yeteneğin dışarıda bir yerlerde olduğunu gösteren kanıtlar bulacaksınız ve ben de yeni keşfetme sürecine başlamak için sabırsızlanıyorum.”

Yönetmen Kenny Ortega


Orjinal İlk Aşk, İlk Dans’ın fragmanı:


İlk Aşk, İlk Dans

Şimdiden Hollywood’un başka bir kült filmin tekrar çekimini yapmasına inleyen hayranlar duyabiliyorum. Ama İlk Aşk, İlk Dans’ın hikayesi kesinlikle modern bir yorumu hak ediyor: çok güzel bir hikaye, ve biraz tazelemek yeni izleyiciler getirmek açısından çok iyi olacaktır.

İlk Aşk, İlk Dans’ın olası oyuncu kadrosu hakkında bir tahmininiz var mı? Başrol için hangi erkek oyuncu uygun olurdu? Düşüncelerinizi paylaşın!

İlk Aşk, İlk Dans’ın tekrar yapımı ile ilgili daha fazla detay için bizimle kalın.
:)