Çok İyi!

Thoreal – Çok İyi!

Thor fanları, Odin’in oğlunun kendi şampuan ve kozmetik markasını yaratması gerektiğini düşünüyor. Thoréal için yapılan fake reklama bir bakalım:

(Büyütmek için resme tıklayınız.)


Ve işte Thor’a benzeten birisi ile çekilmiş fake reklam:


Thor’real

Thor’un şampuanlarını kim alırdı? Thoreal’in sadık müşteri olur muydunuz? Peki dünyanın en büyük kozmetik ve güzellik şirketi L’Oréal, fikir hakkı hırsızlığından Asgard’ın süper kahramanını mahkemeye verir miydi? Devamını Okuyun »

The Simpsons in a parody of The Hobbit – Çok İyi!

The Simpsons’ın yeni açılışını izleyeli, Hobbit parodisi şeklinde çekmişler:


The Simspsons – The Hobbit parody
Konu:
“Simpsons ailesi konforlu bir koltuk bulmak için inanılmaz bir maceraya girer!”

Zavallı More, Hobbitlerin dünyasında bile dertten kurtulamadı!

Harika bir Hobbit uyarlaması, değil mi? Devamını Okuyun »

Goku vs Superman – Çok İyi!

Birileri Batman ile Superman’i karşı karşıya getirmeye meraklı. Bazıları ise Flash ile Superman arasındaki dövüşü merak ediyor. Ancak gerçek soru Dragon Ball’dan Goku ile Superman arasındaki dövüşü kimin kazanacağı olmalı! Tahmin edeceğiniz gibi, kimi harika hayranlar bu hayati meselenin cevabını bulmaya çalışmışlar.

Bir tarafta Superman’in kazanacağını düşünen bir grup hayran var…. onlar da ilginç bir animasyonu videosu yayınladılar:

Diğer tarafta da Goku’nun kazanacağına inanan zeki hayranlar söz konusu, hatta ölümüne Goku hayranı biri flipbook videosu çekmiş (iki parçalı):

Krypton’un oğlu tam bir gösteriş meraklısı ancak Goku nihai bir savaşçı. Yani Goku’nun Superman’i cehennemin dibine yollayacağına hiç şüphe yok!

Bu arada gerçekten harika videolar! Devamını Okuyun »

Runaway – Çok İyi!

Susan Yung, Emily Buchanan ve Esther Parobek tarafından, Ringling Sanat ve Tasarım Üniversitesinde yapılan muhteşem kısa film Runaway’e bir göz atalım:


RUNAWAY
Konu:
“Stanley ismindeki bir adamla, 1950 yapımı buzdolabı Chillie arasındaki yanlış anlaşılmayı anlatan sevimli bir hikaye. Günümüzde geçen filmde üzgün bir olay, Chillie’yi duygusal çalkantı fırtınasına sürükler ve sonuç olarak Chillie kaçar!”

Gerçekten 1950den kalma bir buzdolabı mı kullanıyor hala? Sanırım elektrik faturası umrunda değil, çünkü o antik şey aç bir canavar gibi yiyor elektriği!

Harika bir kısa film, değil mi? Devamını Okuyun »

The Cub – Çok İyi!

Vice aracılığı ile işte Riley Stearns tarafından yazılıp yönetilen yeni bir kısa korku filmi:

Konu:
“The Cub, gücü, öz güveni, beceriyi öğrensin diye orta sınıf ailesi tarafından bir kurt sürüsüne verilen, sekiz yaşındaki çocuk seviyesinde okuma bile beş yaşında kızın hikayesi. Kız önceleri utangaç davranır, babasının bacağına yapışır, ancak adamın dediği gibi, ‘Kurtlar korkuyu koklayabilir’, böylece kız büyümeye başlar.”

Baba ve anne, kızlarını kurtların bakımına bıraktığı için sonunda olan her şeyi hak ediyorlar!

Harika bir kısa film, değil mi? Devamını Okuyun »

PostHuman – Çok İyi!

Cole Drumb tarafından yönetilen bu harika bilim kurgu kısa animasyonunu az önce keşfettik:


POSTHUMAN
Konu:
“2019 yılında geçen PostHuman, ajanların, tetikçilerin ve kontrol dışındaki süper bilimin heyecanlı dünyasındaki Terrence’ı (Ulric Dihle tarafından seslendirildi) ve köpeği Nine’ı anlatıyor.
Terrence, Kali’ye (Battlestar Galactica’daki Cylon isimli seksi kadını canlandıran Tricia Helfer tarafından seslendirildi) yardım etmeyi kabul ediyor, ki kendisi ESP test laboratuvarından kaçan siyah bir ajan (bilmeyenler için ESP, ekstra sensörlü algı demek), son kez test edilmeden önce son yaşayan mahkumu serbest bırakma planı yapıyor.
Laboratuvara yapılan bir saldırı, Terrence bildiği tüm hacker hilelerini, tabanın savunmalarını kırmak ve Kali’ye işkence görmüş laboratuvar arkadaşı Benjamin’i kurtarma fırsatı vermek için kullanırken hızlı ve yoğun geçiyor.”

PostHuman’ın çekildiği dünyayla ilgili daha fazla şey öğrenmek isterdim! İnşallah uzun metraja çevirirler!

Harika bir kısa film, değil mi? Devamını Okuyun »

Worlds Apart – Çok İyi!

Michael Zachary Huber tarafından üretilen ve yönetilen tatlı kısa film Worlds Apart’ı izleyelim:


WORLDS APART
Konu:
“Kısa film, hayal edilemez bir durumda yakalanan genç bir Central California ailesinin hikayesini anlatıyor. Bir çocuğun oyuncak ayısının gözünden anlatılan Worlds Apart, ders verici bir masal ve aynı zamanda bilim kurgu gerilimi.”

Bu kısa film 2011 yılında tamamlandı. Animasyon ve görsel efektler ise Cogswell College öğrencileri tarafından yapıldı.

Animasyonun gördüğüm en iyi animasyon olmadığını söylemem gerek ancak hikaye çok güçlü! Harika bir kısa film, değil mi? Devamını Okuyun »

The Flying Man – Çok İyi!

The Flying Man, Brezilyalı VFX sanatçısı Marcus Alqueres tarafından yönetilen, Henry Grazinolli ile birlikte yazdığı harika bir kısa film. Aşağıdan izleyiniz:


THE FLYING MAN
Konu:
“Yeni bir süper kahraman gelirk, ama bu sefer kendi şartları vardır. Hala bir kahraman olarak düşünülecek midir?”

Mükerrer suçlular, bu uçan kanun infazcısı sokakları temiz tutmaya devam ederse tarihe gömülür! Ancak suçlardan kurtulma yolunu onaylıyor musunuz?

Harika bir kısa film, değil mi? Devamını Okuyun »

Dr Easy – Çok İyi!

İşte yeni bir kısa bilim kurgu filmi. İsmi Dr Easy ve Shynola adlı İngiliz müzik klibi yönetmen ekibi tarafından yapılmış, kendilerinin ilk kısa filmi:


DR. EASY
Konu:
“Tom Hollander’ın yanındaki Geraldine James tarafından seslendirilen tıbbi bir robot Dr. Easy ile kısa film Matthew De Abaitua’un The Red Men adlı romanından uyarlandı, çağdaş toplumun nüfuz eden ve Orwellian görüşünü anlatıyor: gözetim, otomasyon, bioyteknoloji ve bunların insanlık için çıkarımları.
Michael (Tom Hollander), etrafı silahlı polislerle çevrilmiş, bir silahı olan parasız bir adamdır. Tıp derecesi olan bir robot sevk edilir – fakat onu kurtarabilecek midir?”

Kısa film Dr Easy, Jason Groves, Chris Harding ve Richard Kenworthy (Shynola) tarafından yazılıp yönetildi. Aslında ‘The Red Men’in planlanmış uyarlaması için bir ön ayak gibi.

Niyeyse zavallı robota üzüldüm… Harika bir kısa film ama, değil mi? Devamını Okuyun »

Project Kronos – Çok İyi!

Project Kronos, görsel efekt supervisoru olan Hasraf Dulull tarafından yazılıp yönetilen kısa bilim kurgu filmi. İnsanlığın yıldızlara ilk kez gidişini anlatan sahte bir belgesel. Kesinlikle izlemeye değer:


PROJECT KRONOS
Konu:
“Project Kronos, yıldızlar arası uzay yolculuğunu tamamlama görevini takip eden ve çok da uzakta olmayan bir gelecekte geçen bir belgesel filmi. Görev olağanüstü sonuçlara sebep olurken bilim adamları kendilerini daha büyük bir planla baş etmek zorunda kalır.”

Birinin beyninin açılması ve o elektronik aletin içine sokulması biraz tuhaf… Böyle bir teknoloji uygulamak zorunda kalsalar ilk yıldızlar arası yolculuk için NASA ile çalışır mıydınız?

Harika bir kısa film, değil mi? Devamını Okuyun »

Abe – Çok İyi!

Abe, VFX sanatçısı Rob McLellan tarafından yazılıp yönetilmiş harika ama tuhaf, kısa bir korku ve bilim kurgu filmi, aşağıdan izleyelim:

Konu:
“Sevmeye programlanmış ve kendisinin farkında bir robot olan Abe, insanları düzeltmeye çalışır…”

Abe, tam bir psikotik robotik seri katil! Kesinlikle psikolojik bakıma ya da yeniden çalıştırılmaya ihtiyacı var! Her neyse, güzel bir kısa film, değil mi?

Filmi bize tanıttığı için Thane’e teşekkürler! Devamını Okuyun »

Silicon Bootdrive – Çok İyi!

Japon film yönetmeni A.T.’nin harika bir kısa bilim kurgu filmi olan “Silicon;Bootdrive”ı izleyelim:


SILICON;BOOTDRIVE
Konu:
“Yıl 2015’dir. Bir meteor Dünyaya çarpar ve insan ırkını değiştirir.
“Nasıl yaratıldık? Neden yaşıyoruz? Ve nerede başladık?
Bilmek istiyorum. İşte bu yüzden buradayım. ~David Craws~””

Sizce bir uzaylı ırkı ya da evrimi yönlendiren başka bir tanrısal güç var mı? LoL!

Silicon Bootdrive kesinlikle harika bi kısa film, inşallah uzun metraja dönüştürürler! Devamını Okuyun »

Obsolete – Çok İyi!

Lewis Gray tarafından yaratılan bu hoş kısa animasyon filmine bir göz atalım:


OBSOLETE
Konu:
“Obsolete, külüstür bir oyuncak fabrikasında çalışmaya başlayan bir robotun hikayesini anlatıyor. Dış dünya ile ilgili merak içindedir, tüm hayatı fabrikaya sıkışmıştır, her gün fabrikadan geçen bir kuşu izler. Kuş için bir gün üretim sırasında bir oyuncayı yanlış yapınca, robotlar kaçmak için harekete geçer.”

İnşallah robotun fabrika dışında çok daha mutlu bir hayatı vardır! Harika bir animasyon kısa film, değil mi? Devamını Okuyun »

Spacebound – Çok İyi!

Spacebound, Kyle Moy ve Ellen Su tarafından yazılıp yönetilen harika bir animasyon kısa filmi:


SPACEBOUND
Konu:
“Genç bir çocuk ve köpeği, uzayda gezerler ve oksijenleri tükenir. Bu, son ile ilgili bir hikaye değil, birinin bir yere ulaşmak için yaptığı yolculuğun hikayesidir.”

Harika bir çalışma olmuş; hem teknik düzenleme açısından hem de acı tatlı anlatıcılığının gücü açısından. Bu kısa filmi izledikten sonra neredeyse ağlayacaktım… Ancak onlar Carpe Diem! Kyle Moy ve Ellen Su’yu tebrik etmek lazım, kısa filmleri bir harika! Devamını Okuyun »

Cargo – Çok İyi!

Cargo, bir zombi tarafından ısırılmış ve zombiye dönmeden önce küçük kızını kurtarmaya kararlı bir babayı anlatan gerçekten muhteşem bir kısa film:


Cargo
Konu:
“Bir zombi apokalipsinin ortasına düşen bir adam, taşıdığı değerli kargoyu korumak için benzersiz bir plan ortaya koyar: bebek kızı.”

Burada bir youtube kullanıcısının yorumunu alıntılayacağım:

“Bu filmi 7 dakikada yapmayı başarmışlar ama The Walking Dead hala 3. sezona geçemedi.”

Youtube kullanıcısı stab2486

Kesinlikle katılıyorum! Cargo harika bir kısa film, değil mi? Devamını Okuyun »