Colin Firth ve Nicole Kidman Başrollü The Railway Man’den Fragman

İşte Jonathan Teplitzky tarafından yönetilen, Colin Firth, Nicole Kidman, Hiroyuki Sanada, Jeremy Irvine ve Tanroh Ishida başrollü yeni drama filmi The Railway Man’in ilk resmi film fragmanı:


THE RAILWAY MAN
Konu:
“İkinci Dünya Savaşı sırasında Eric Lomax (Colin Firth / Jeremy Irvine), Singapur’da Japonlar tarafından yakalanan ve POW kamplarına gönderilen İngiliz bir memurdur, bu kamplarda Tay-Burma Demir Yolunda çalışmak zorundadır. Kampta geçirdiği zamanlarda bir memur tarafından işkence görür ve arkadaş bir POW (Ben Rossberg) ile karşılaşır.
Yıllar sonra ve savaşta yaşadıklarının psikolojik travmalarının acısını çekerken Lomax, eşi Patti tarafından kendisini yakalayanları bulması ve onlarla yüzleşmesi konusunda baskı görür. En yakın arkadaşı kendisine eşlik ederken (Stellan Skarsgard), Lomax işkence sahnelerine geri döner ve kendisini tutan Japon görevli Takashi Nagase (Hiroyuki Sanada / Tanroh Ishida)’yı bulmayı başarır, ‘acının ve nefretin yaşamından kendini uzaklaştırma niyetindedir’.

Savaş oyun değildir, barış zamanlarının tadını çıkarın!

Film, 1942 yılında Japon savaş suçluları hapishanesine gönderilen İngiliz ordusu görevlisi Eric Lomax tarafından yazılan aynı isimli otobiyografik romanın uyarlaması.

The Railway Man için gösterim tarihi 3 Ocak 2014 olarak belirlendi.
:)